Sistem Eğitim ve Belgelendirme

Sistem Eğitim ve Belgelendirme

Eğitim Sağlayıcı Müracaatı

Müracaat veya kapsam genişletme
Eğitim sağlayıcı olmak isteyen kuruluşun onay almak istediği eğitim tipi ve standartlar için müracaatı alınır.

Kalite Sistem Denetimi
-Aday Eğitim sağlayıcı herhangi bir standartta (ISO 17024, ISO 17021, ISO 17020, ISO 17065) akredite veya ISO 9001 veya ISO 29990 kalite sistem belgesine sahipse masa başı doküman denetimi yapılır.
-Eğer Aday Eğitim Sağlayıcı akreditasyon veya kalite belgesine sahip değilse masa başı ve saha denetimi yapılır. Denetim gün sayısı müracaat edilen kapsam sayısına bakılarak ve şahit eğitimi içerecek biçimde planlanır ve 4 adam günü geçmez.
-Eğer kuruluşun akreditasyonu veya kalite sistem belgesi yoksa eğitim sağlayıcı IPC rehber dokümanlarına “IPC SC-11-02 Eğitim Konusunda Şartname 1”, Personel Sertifikasyonu Gereksinimlerinin Parçası Olan Eğitimlerde Özellikler SC-06-013 dokümanlarına uygunluk açısından denetim gerçekleştirilir.

Gözetim denetimi
En az yılda bir defa eğitim sağlayıcı denetlenir ve şahit eğitim ile gözlemlenir.

Eğitim sağlayıcı onayının yayımlanması
Denetimleri olumlu sonuçlanan eğitim sağlayıcılar ile 4 yıllık sözleşme imzalanır, 4 yıl içerisinde 3 gözetim ve bir ilk onay denetimi gerçekleştirilir. Uygunluğu gözlemlenen eğitim sağlayıcıya “eğitim kuruluşu onayı sertifikası” ve “onay numarası” verilir www.sisbel.com da yayımlanır.

Detay bilgi için https://training.sisbel.com

Müracaat Formu:

Başa dön