Sistem Eğitim ve Belgelendirme

Sağlıklı İş Yeri Sertifikası

Anasayfa » Sağlıklı İş Yeri Sertifikası

Covid 19 Sağlıklı İş Yeri Sertifikası

Covid-19 (Corona veya Korona) virüsü 2019 yılının son günlerinde önce Çin’de ortaya çıkıp bir salgın halinde tüm ülkeye yayılmış ve kısa sürede sırasıyla Avrupa ve diğer coğrafyalarda da görülmüş ve yayıldığı tüm ülkelerde hükümetleri kısa süre içinde ülke genelinde sıkı önlemler almaya mecbur bırakmıştır. Türkiye’de ilk vaka Mart 2020’de kaydedilmiş olup, Asya ve Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de hükümet tarafından fasılalar halinde bir dizi önlemler alınmasını zorunlu kılmıştır.

Bulaşıcılığının çok hızlı olması nedeni ile kamu ve özel sektör kuruluşları gibi tüm kurum ve işyerlerinde faaliyetler durdurularak, sokağa çıkma yasaklarına veya kontrollü dolaşıma varan uygulamalar devreye alınmak durumunda kalınmıştır.

Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları Derneği (UDDER) ve Sistem Belgelendirme Kuruluşları Derneği (SİSDER) iş birliği ile hazırlanan bu programın amacı tüm işletmelerin Covid-19 salgın dönemi içinde faaliyetlerini güvenli şartları oluşturarak gerçekleştirdiklerinin yetkili kuruluşlar tarafından değerlendirilmesi ve sertifikalandırılması için dayanak oluşturmaktır.

Sağlıklı iş yeri sertifikalam hakkında bilgi
Sağlıklı İş Yeri Belgelendirme Başvurusu
Sağlıklı İş Yeri Denetim Kontrol Listesi
Ücretlendirme

Ana Sayfa